Képzéseink Kameramozgató / Grip
2018. 11. 1.Képzés kezdése
310.000 Ft+ÁfaKépzés ára

Képzés tartalma

A GRIP, mint munkakör, „kameramozgatási technikus”-ként fordítható magyarra. Feladata, hogy felépítse és működtesse a kamerát kiszolgáló, tartó, mozgató eszközöket. A forgatás során szorosan együttműködve dolgozik a kamera csapattal és a világosítókkal.

A képzés során a jelentkezők az általános filmszakmai ismeretek mellett elsajátítják a gripes munka elméletét és a legfontosabb technikai ismereteit, logisztikáját, valamint a gyakorlatban is megismerik az eszközöket, s persze láthatják a gripest dolgozni profeszionális forgatási helyzetekben.

Mivel a nálunk végzett diákoknak általában nemzetközi filmekben kell majd dolgozniuk, meg kell tanulniuk a gripes munkához szükséges alapvető angol szakkifejezéseket is. Ez a képzés egy általános gripes ismereteket nyújtó, úgynevezett „company grip” tudást ad. Azok, akik a szakmában maradnak később is, munkájuk során tudnak specializálódni például dolly grip, crane grip, auto grip, head technician grip, stb. területekre.

Iskolánk a képzést közösen indítja Magyarország legjelentősebb kameramozgató eszközöket bérbeadó cégével, a Special Grip Hungary-vel. Az SGH számos magyar- és nemzetközi produkció sikeréhez járult hozzá eszközeivel és szakembereivel. Szolgáltatásai folyamatosan bővülnek, így állandóan szüksége van jó szakemberekre, ezért a megfelelő eredményeket elérő hallgatók számára azonnal munkát is tudnak biztosítani.

Jelentkezés Tanáraink

Tanárok

TÖRÖK ISTVÁN

DEMETER KRISZTIÁN

Önéletrajz
KRÁMLI FERENC

Önéletrajz
SZELJÁK FERENC

NAGY RÓBERT

SZILI ISTVÁN

GYURA ISTVÁN

HEVESI GÁBOR

Jelentkezés

Kérjük, ha üzensz nekünk, add meg a telefonszámod is az üzenet mezőben, hogy hatékonyabban tudjuk Veled felvenni a kapcsolatot, és válaszd ki melyik képzés érdekel és jelentkezz, vagy csak tedd fel a kérdéseid.

*Kérjük, töltsd ki mindegyik mezőt