2020.10.29.
2020.10.29.
2021.03

Dokumentumfilm rendezés alapjai

A dokumentumfilm progresszív, dinamikusan fejlődő, és a nézőket egyre inkább vonzó műfaj. A forgalmazás új formái miatt (Netflix, HBO), valamint a fesztiválok érdeklődése miatt egyre több képzett szakemberre lesz szükség.

Ezen a kurzuson el fogod sajátítani mindazt, ami ahhoz kell, hogy elindulj a dokumentumfilmes pályán. Megtanulsz elemezni, szinopszist írni, megismered a korszerű dokumentumfilm alapvető esztétikai-formai-technikai követelményeit. Nélkülözhetetlen elméleti és gyakorlati tudásra teszel szert, melyek birtokában képes leszel arra, hogy a filmötleteidet fejleszteni tudd.

Szükséges kompetenciák, melyeket fejleszteni fogunk:

Praktikus szemlélet, dramaturgiai- és formaérzék. A vizuális történetmesélés iránti fogékonyság és ambíció.

• Történetmesélés módszerei

• Karakter ábrázolás

• Konfliktusok és nagyobb folyamatok bemutatása

• Időkezelés, montázs technikák

• Vizuális kommunikáció

• Kompozíciós készség fejlesztés

• Alapvető filmtechnikai ismeretek

• Képi- és hangi utómunka folyamatok

Írásbeli tesztből és vizsgafilm elkészítéséből áll, valamint az évközi munka értékeléséből.

Milyen képességekre van szükséged, hogy sikeres dokumentumfilmes legyél?

Szerda: 18-21h

Vasárnap: 10-17h

Sós Ágnes

Balázs Béla-díjas forgatókönyvíró, rendező, producer, a BDIF igazgatója