2021 ősz
2021 ősz

Dokumentumfilm rendezés alapjai

Nyilvántartási szám: B/2020/001659

A dokumentumfilm progresszív, dinamikusan fejlődő, és a nézőket egyre inkább vonzó műfaj. A forgalmazás új formái miatt (Netflix, HBO), valamint a fesztiválok érdeklődése miatt egyre több képzett szakemberre lesz szükség.

Ezen a kurzuson el fogod sajátítani mindazt, ami ahhoz kell, hogy elindulj a dokumentumfilmes pályán. Megtanulsz elemezni, szinopszist írni, megismered a korszerű dokumentumfilm alapvető esztétikai-formai-technikai követelményeit. Nélkülözhetetlen elméleti és gyakorlati tudásra teszel szert, melyek birtokában képes leszel arra, hogy a filmötleteidet fejleszteni tudd.

Szükséges kompetenciák, melyeket fejleszteni fogunk:

Praktikus szemlélet, dramaturgiai- és formaérzék. A vizuális történetmesélés iránti fogékonyság és ambíció.

• Történetmesélés módszerei

• Karakter ábrázolás

• Konfliktusok és nagyobb folyamatok bemutatása

• Időkezelés, montázs technikák

• Vizuális kommunikáció

• Kompozíciós készség fejlesztés

• Alapvető filmtechnikai ismeretek

• Képi- és hangi utómunka folyamatok

Írásbeli tesztből és vizsgafilm elkészítéséből áll, valamint az évközi munka értékeléséből.

Milyen képességekre van szükséged, hogy sikeres dokumentumfilmes legyél?

Egy hétköznap este és egy hétvégi teljes nap, de a végső órarendet a beiratkozott diákokkal egyeztetjük.

Ferenczy Gábor

Földes András