2022 tavasz
Koordinált Filmszakmai Képzés – A Filmkészítés Alapjai
2022 tavasz

Koordinált Filmszakmai Képzés – A Filmkészítés Alapjai

Ha ezt a szakot választod, azzal belépsz a filmipar előszobájába és fokozatosan előrehaladva megismered a szakma felépítését, logikáját, működését.

Hogyan készül a film Magyarországon, Európában, Hollywoodban? Erre a kérdésre kapsz autentikus választ a filmszakma legjobbjaitól, akik nem csak professzionális filmiparban, de a filmoktatásban is magas szintű tudással, tapasztalattal rendelkeznek.

A konkrét szakmai tudásokon kívül azonban ezen a szakon a filmes szemlélet elsajátítását is kínáljuk a hallgatóinknak és ez épp annyira fontos, mint a gyakorlati tudás. Filmessé válni ugyanis – a száz éves tapasztalat alapján – két módon lehet: hosszú évekig tartó gyakorlással és munkával, vagy iskolai keretek között.

Mi az utóbbit javasoljuk, mert a mester-tanítvány viszony, a módszertanba rendezett tudás, a logikus, áttekinthető módon felépített tematika fontosságát filmesként is, de filmet oktató tanárokként is nagyra értékeljük.

Jó lehetőség ez a szak mindazon pályakezdők számára, akik érzik már magukban a filmezés iránti kíváncsiságot, szenvedélyt, a tudás vágyat és főleg azt az ambíciót, hogy a filmipar és filmművészet világába megérkezzenek.

• filmgyártási workflow áttekintése

• a filmterv-fejlesztés alapjai

• alkotói munkafázisok ismertetése

• asszisztensi munkakörök bemutatása

• a filmgyártás belső szerkezete, felelősségek, kompetenciák, hierarchia

• adminisztráció: gyártás, költségvetés

• a különböző munkafázisok részletes bemutatása

• a filmszínész munkája

• a filmgyártás technikai eszközei a forgatás, utómunka során

• forgalmazás, fesztiválok, sales

Írásbeli tesztből és gyakorlati feladatból áll, valamint az évközi munka értékeléséből.

Milyen képességekre van szükséged, hogy elsajátítsd a filmszakmai alapismereteket?

Egy hétköznap este és egy hétvégi teljes nap, de a végső órarendet a beiratkozott diákokkal egyeztetjük.

Ferenczy Gábor

Incze Ágnes