2020.10.17.
2021.03.

Kamera operatőr

szakmai alapismeretek

Ezt a szakot elsősorban azoknak ajánljuk, akik kamera/forgató operatőrként akarnak munkát vállalni magyar-és nemzetközi játékfilmekben, sorozatokban, illetve önálló operatőri feladatokra készülnek kisjátékfilmben, dokumentumfilmben.

Kiemelten foglalkozunk a nemzetközi filmekben használatos, legkorszerűbb kameramozgató technikákkal, mert tapasztalatunk szerint ezekben a nagy költségvetésű produkciókban komoly kereslet van magyar forgató operatőrökre, de csak olyanokra, akik rendelkeznek az ehhez szükséges skillekkel és legalább középfokú angol nyelvismerettel.

Hangsúlyozzuk, hogy ez a képzés elsősorban a mesterség alapjainak elsajátítására koncentrál, mégpedig azzal a határozott céllal, hogy az itt végzett diákok minél előbb bekerüljenek a nemzetközi filmek világába.

Olyan szakmai alapot kapsz amely biztosítja, hogy magabiztosan lásd el a rád bízott feladatokat, a részlegek és munkafolyamatok összehangolását, irányítását. Ez az óraszám már lehetőséget ad egy átfogó tudásra, de szükséged lesz arra, hogy a NEMZETI FILMINTÉZET  által szervezett filmes gyakornok programokban továbbfejleszd magad. Az első egy-két gyakornoki munka után már önálló feladatokat is fogsz kapni hazai- és nemzetközi játékfilmekben, sorozatokban, reklámfilmekben.

Ennek természetesen az a legfontosabb feltétele, hogy te magad is mindent megteszel a szakmai ismeretek elsajátítása érdekében.

• Világítási alapismeretek
• Komponálás álló-és mozgóképeken
• Fotográfiai alapismeretek: fénytan, optikai- és laborismeretek
• A fény képalkotó szerepe, tulajdonságai
• A plánozás dramaturgiai szerepe
• Ismerkedés a legkorszerűbb film- és videó kamerákkal (Arriflex 435, Arri Alexa, Amira, stb)
• Technikai ismeretek: a professzionális filmkészítés eszközrendszere (világítás, kamera, objektívek, kameramozgatás)
• Célzott gyakorlatok a gearhead és a különböző gimball technikák használata

Írásbeli tesztből és gyakorlati feladatból áll, valamint az évközi munka értékeléséből.

Milyen képességekre lehet még szükséged, hogy sikeres kamera/ forgató operatőr legyél?

Hétfő: 18-21h

Szombat: 10-17h

Kardos Sándor

Vespa