2022 tavasz
2022 tavasz
2022 június

Koordinált Filmszakmai Képzés – Felvételvezető

A Felvételvezető az egyik legizgalmasabb munkakör a filmiparban.  Feladatköre szerint a gyártásvezető közvetlen beosztottja, így a filmek előkészületének, forgatásának, utómunkájának szervezési, lebonyolítási munkálataiban vesz részt. Együttműködésben dolgozik a rendezőasszisztensek csapatával és a többi részleg vezetőjével is: kamera, jelmez, smink, díszlet, berendezés, műszak, transzport. A Felvételvezető olyan pozíció, ahonnan a filmgyártás valamennyi területét át lehet és át kell látni, hiszen a helyszínek egyeztetésétől a színészek diszponálásáig minden logisztikai feladatot a felvételvezető lát el.

A felvételvezető egy komplex szakma, mely többféle tudást és képességet igényel. Felvételvezetőnek lenni az egyik legvonzóbb  karrier lehetőség a pályakezdő filmesek körében többek között azért is, mert a filmgyártási hierarchiában közvetlenül a producer és a gyártásvezető alatti szinten helyezkedik el.

Sikeres felvételvezetővé akkor válhatsz, ha megtanulod a szakma elméletét és gyakorlatát, ha elkötelezett vagy a filmipar, a filmművészet iránt, ha jól kommunikálsz, ha jó a probléma megoldó képességed, de természetesen előnyt jelent a legalább alapszintű angol nyelvtudás is.

A Felvételvezető kurzus elvégzése után alkalmas leszel arra, hogy hasznos tagja legyél egy filmes stábnak és a gyártásvezető irányításával elvégezd a filmiparban nélkülözhetetlen szervezési munkákat.

A koordinált filmes képzés egyik legfontosabb újítása, hogy a diákok számára lehetővé tesszük az „áthallgatás” intézményét, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy kölcsönösen beülhetnek egymás óráira, ám ezért a 160 órán felüli többlet tudásért fizetniük nem kell!

• Forgatókönyv listázása
  • Stábok felépítése
  • Gyártási terv és diszpós könyv elkészítése
  • Költségvetés szerkezete, logikája
  • Forgatási engedélyek ügyintézése
  • Helyszínek
  • Casting
  • Transport
  • Catering
  • Logisztika
  • Technikai workflow
  • Színészegyezetetés

Milyen képességekre van szükséged, hogy sikeres vágó legyél?

Egy hétköznap este és egy hétvégi teljes nap, de a végső órarendet a beiratkozott diákokkal egyeztetjük.

Berkes Júlia

Fekete Miklós