2022 tavasz
2022 tavasz
2022 június

Koordinált Filmszakmai Képzés – Rendezőasszisztens

Ezen a kurzuson teljes áttekintést kapsz a Rendezőasszisztens feladatairól. Képes leszel szakmailag elemezni, feldolgozni és logisztikailag értelmezni  a forgatókönyvet. Megismered az első asszisztens (1st AD) által irányított csapat munkáját és a filmben betöltött szerepét.

A kurzuson megismered a rendezőasszisztensi pozíció különböző szintjeit, feladatait, felelősségköreit, a rendezőasszisztens helyét a stábban. Olyan szakmai alapokat kapsz, amely lehetővé teszi, hogy magabiztosan lásd el a feladataidat.

Ez az óraszám már lehetőséget ad a magas szintű és átfogó tudásra, de szükséged lesz arra, hogy az NFI által szervezett filmes gyakornok programban továbbfejleszd magad. Az első egy-két gyakornoki munka után már önálló rendezőasszisztensi feladatokat fogsz kapni hazai- és nemzetközi játékfilmekben, sorozatokban, reklámfilmekben.

Milyen tulajdonságok kellenek mindehhez?

• Logikus gondolkodás
  • Irányítói-szevezői hajlam
  • Gyors felfogás
  • Problémamegoldó képesség
  • Jó kommunikációs készség
  • Lojalitás
  • Kitűnő memória
  • Vizuális tehetség
  • Kulturális és főleg filmes tájékozottság
  • Angol nyelv ismerete
  • Fizikai állóképesség

“Kiváló karrier- és állandó munkalehetőség. De neked kell majd elől vinned a zászlót és mutatnod a többieknek az irányt. Folyamatos nyugodtságot sugároznod a rendező felé, hogy figyelhessen a jelenetre, a színészi munkára, a képre. Akkor vágj csak bele, ha érzed magadban ezt a lendületet!” – mondja Szigeti Csilla kollégánk, az egyik legkeresettebb első asszisztens.

Jelentkezz, ha úgy érzed, hogy megvan benned az ambíció és a tehetség, hogy idővel hadvezér legyél egy filmes csapatban!

A koordinált filmes képzés egyik legfontosabb újítása, hogy a diákok számára lehetővé tesszük az „áthallgatás” intézményét, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy kölcsönösen beülhetnek egymás óráira, ám ezért a 160 órán felüli többlet tudásért fizetniük nem kell!

• Asszisztens és rendező együttműködése
  • Asszisztensi- és gyártási feladatok összehangolása
  • A hazai és nemzetközi filmek szervezési-technikai folyamatai. A filmgyártási workflow átfogó és részletes elsajátítása
  • Forgatókönyv olvasásának, feldolgozásának szempontjai, forgatókönyv mérése
  • Diszpós könyv, gyártási terv elkészítése
  • A rendezőasszisztens munkáját segítő szoftverek használata
  • Az előkészítés feladatainak áttekintése
  • A forgatás modellezése
  • A rendezőasszisztens státusza a munkaerőpiacon
  • Munkaszerződések, adózási formák, jogok és kötelezettségek a munkavállalás során, biztonsági előírások ismerete

Milyen képességekre van szükséged, hogy sikeres vágó legyél?

Egy hétköznap este és egy hétvégi teljes nap, de a végső órarendet a beiratkozott diákokkal egyeztetjük.

Apjok Gergely

Bednárik László Samu