2022 tavasz
2022 tavasz
2022 június

Koordinált Filmszakmai Képzés – Scripter

A Scripter a hazai- és nemzetközi filmipar egyik legfontosabb, s ezáltal legkeresettebb munkaköre. Hatalmas, egyszemélyes felelősségének csak akkor tud megfelelni, ha a tudását a filmszakma legjobbjaitól, olyan tanároktól sajátítja el, akik évtizedek óta gyakorolják és oktatják a mesterséget.

Ezen a kurzuson megismered és elsajátítod a scripter szerteágazó felelősségi köreit, a filmkészítési worklflow szakaszait és a scripter feladatait ezekben a folyamatokban. Olyan szakmai alapokat kapsz, amely lehetővé teszi, hogy magabiztosan lásd el a feladataidat. Ez az óraszám már lehetőséget ad az átfogó tudásra, de szükséged lesz arra, hogy az NFI által szervezett filmes gyakornok programokban tovább fejleszd magad. A gyakornoki idő lejárta után már önálló naplóvezetői/scripteri feladatokat fogsz kapni hazai- és nemzetközi játékfilmekben, sorozatokban, reklámfilmekben.

koordinált filmszakmai képzés egyik legfontosabb újítása, hogy a diákok számára lehetővé tesszük az „áthallgatás” intézményét, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy kölcsönösen beülhetnek egymás óráira, ám ezért a 160 órán felüli többlet tudásért fizetniük nem kell!

• Fogalom meghatározások, plánok, kameramozgások, elemzés
  • Hogyan olvas forgatókönyvet a scripter? Könyvmérés elmélet, gyakorlat
  • Kapcsolódások – kapcsolódási lista készítése: elmélet, gyakorlat
  • Csapózási rendszerek – a csapó egyéb adatai, a csapók fajtái
  • A scriptlap információi, print log
  • A script napló operatőri információi
  • A scripter feladatai a diszpóval kapcsolatban
  • Nyersanyag számítás, napi jelentés
  • Nézésirányok, tengelyek, szabályok. A plánozás elmélete és gyakorlata
  • Forgatókönyv verziók / módosítások

Milyen képességekre van szükséged, hogy sikeres vágó legyél?

Egy hétköznap este és egy hétvégi teljes nap, de a végső órarendet a beiratkozott diákokkal egyeztetjük.

Elfogadom az adatvédelmi nyilatkozatot