2022 tavasz
2022 tavasz
2022 június

Koordinált Filmszakmai Képzés – Vágóasszisztens

A Vágóasszisztens a filmek utómunka fázisának kiemelkedően fontos szereplője. A forgatáson felvett anyagokat másolnia, rendszereznie, ellenőriznie kell, miközben folyamatosan egyeztet a scripterrel. Ezen felül gyakran egy első vágatot (rough cut) is össze kell állítania.

A képzésen a nemzetközileg általánosan elfogadott és alkalmazott vágórendszerek ismerete mellett a forgatókönyv értelmezését, a képalkotás folyamatát, valamint a vágás elméletét és gyakorlatát is el fogod sajátítani, azaz mindazt, amire egy keresett vágóasszisztensnek szüksége van.

Nélkülözhetetlen technikai alapokat szerzel, és ami a legfontosabb: tudni fogod, milyen irányban kell továbbfejleszteni magad, hogy keresett, profi vágóasszisztensként a legnagyobb filmekben is dolgozhass.

Ezen a kurzuson el fogod sajátítani mindazt, amire egy sikeres vágóasszisztensnek szüksége van.

Az AVID Media Composert haladó szinten használod majd, tudni fogod, hogyan kell átlátható projekt-struktúrát kialakítani, exportálni és listázni. A képzés arra készít fel, hogy vágóasszisztensként a szakmában a legjobbak mellé szegődj és elsajátíts fortélyokat, gondolkodásmódokat, munkamódszereket, stílusokat, hogy végül elindulhass a saját vágói pályádon.

A koordinált filmszakmai képzés egyik legfontosabb újítása, hogy a diákok számára lehetővé tesszük az „áthallgatás” intézményét, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy kölcsönösen beülhetnek egymás óráira, ám ezért a 160 órán felüli többlet tudásért fizetniük nem kell!

• Digitális vágás alapjai, digitalizálás, digitális jel
  • A kép digitális leképezése, digitális jelfeldolgozás, algebrai és geometriai tömörítés
  • File alapú content típusok, jellemzőik előfordulásuk, felhasználásuk a forgatási formátumtól a DCP-ig
  • Archiválás, LTO szabványok
  • Dailies technológia és eszközök, illetve felhasználásuk
  • Online dailies (PIX, DAX, Aspera), project workfow, pipeline
  • A metadata öröklés fontossága
  • Project finiselés a gyakorlatban
  • EDL, AAF, Cut list létrehozás

Milyen képességekre van szükséged, hogy sikeres vágó legyél?

Egy hétköznap este és egy hétvégi teljes nap, de a végső órarendet a beiratkozott diákokkal egyeztetjük.

Czakó Judit

Duszka Péter Gábor