2020.11.07
2020.11.07
2021.03.14.

Mikrofonos

A mikrofonos a forgatáson a hangmérnök szeme, füle és hangja. A mikrofonos oldja meg, hogy a forgatáson tökéletes dialógusokat tudjon rögzíteni a hangcsapat. Mindezt úgy, hogy mikrofonjával ne zavarja a színészeket, az operatőröket, de a lehető legjobb hangminőséget érje el. A mikrofonos feladata jóval több annál, mint hogy egy hosszú rúdon tartja a mikrofont a forgatás alatt. Ismernie kell a hangrögzítés teljes technikai folyamatát, hogy tökéletesen rögzítse a párbeszédek és a környezet hasznos hangjait, úgy, hogy közben kizárja a környezet és a forgatás zavaró háttérzaját.

Ezt a képzést a  NEMZETI FILMINTÉZET támogatásával indítjuk. Ennek köszönhetően 236 órában tanulhatod a szakmát rendkívül előnyös áron, 80%-os kedvezménnyel.

A várható túljelentkezés miatt felvételi vizsgát tartunk, melynek időpontját hamarosan meghirdetjük.

A kurzuson megismered és elsajátítod a mikrofonos szakma szerteágazó felelősségköreit, a filmkészítési worklflow szakaszait és feladatait ezekben a folyamatokban.

Olyan szakmai alapot kapsz amely biztosítja, hogy magabiztosan lásd el a rád bízott feladatokat. Ez az óraszám már lehetőséget ad az átfogó tudásra, de szükséged lesz arra, hogy a Nemzeti Filmintézet által szervezett filmes gyakornok programokban továbbfejleszd magad.

A gyakornoki idő lejárta után, a szakmai ajánlásunkkal már önálló feladatokat fogsz kapni hazai- és nemzetközi játékfilmekben, sorozatokban, reklámfilmekben.

Ennek természetesen az a legfontosabb feltétele, hogy te magad is mindent megtegyél a szakmai ismeretek elsajátítása érdekében.

• Fogalom meghatározások, Filmfajták – a forgatások különbségei

• A sound department feladata, tagjai és munkamegosztásuk

• Csatlakozó- és kábelfajták, szimmetrikus és aszimmetrikus jel, egyéb szabványok

• Technikai- és segédeszközök rendszerezése

• Mikrofonozási technikák

• Timecode, szinkronizálás a kamerákkal

• Hangutómunka alapismerete

• A workflow és a filmnyelv átalakulása a digitális átállással

Megengedett hiányzás

A megengedett hiányzás a teljes óraszám 10%-a.

Vizsgára bocsájtás feltétele

A megengedett hiányzás betartása.

Írásbeli és gyakorlati részből áll, valamint az időközi feladatok értékeléséből.

Milyen képességekre van szükséged, hogy sikeres dokumentumfilmes legyél?

Kedd: 18-21h

Szombat: 10-17h