2020.10.22.
2021.03.

Producer

szakmai alapismeretek

Azoknak ajánljuk ezt a képzésünket, akik kedvet és tehetséget éreznek magukban, hogy megismerjék a filmipar egyik legfontosabb területét, a produceri tevékenységet.

Producer nélkül ma már film sehol nem létezik. Producernek lenni elsősorban tudást, tehetséget, elhivatottságot kíván azoktól, akik ezt a szakmát választják.

A producer ma már Budapesttől Párizsig és Pekingtől Hollywoodig elsősorban szakember, aki kitalálja, kezdeményezi, megszervezi, lebonyolítja és végül eladja – forgalmazza és fesztiváloztatja – a filmet.

A producerség nem hatalommal, hanem felelősséggel jár.

A producer a rendezőnek és minden egyéb művésznek, szakembernek az egyik legfontosabb alkotótársa a film készítése során. Ízlése, tudása, dramaturgiai tehetsége, kapcsolatrendszere, jogi-pénzügyi ismeretei és persze a moralitása mind nélkülözhetetlen feltételek ahhoz, hogy valaki karriert, presztízst teremtsen és nevet szerezzen magának ezen a pályán.

Az egy szemeszteres képzésünkön mindezen tudásoknak az alapjait tudjuk átadni hallgatóinknak. A szemléletet, a filmgyártási környezetet, a mesterség lényegét, lelkét, szakmai alapelemeit fogjuk elmondani, bemutatni, megtanítani az érdeklődő, elhivatott diákjainknak.

Hangsúlyozzuk, hogy ez a képzés elsősorban a mesterség alapjainak elsajátítására koncentrál, mégpedig azzal a határozott céllal, hogy az itt végzett diákok minél előbb bekerüljenek a nemzetközi filmek világába.

Olyan szakmai alapot kapsz amely biztosítja, hogy magabiztosan lásd el a rád bízott feladatokat, a részlegek és munkafolyamatok összehangolását, irányítását. Ez az óraszám már lehetőséget ad egy átfogó tudásra, de szükséged lesz arra, hogy a NEMZETI FILMINTÉZET  által szervezett filmes gyakornok programokban továbbfejleszd magad. Az első egy-két gyakornoki munka után már önálló feladatokat is fogsz kapni hazai- és nemzetközi játékfilmekben, sorozatokban, reklámfilmekben.

Ennek természetesen az a legfontosabb feltétele, hogy te magad is mindent megteszel a szakmai ismeretek elsajátítása érdekében.

• Filmszakmai alapismeretek
• Filmterv-fejlesztés
• Dramaturgia
• Irodalom
• Jogi- és pénzügyi alapismeretek
• Klasszikus- és kortárs filmtörténet
• A film hatásmechanizmusa
• A vizuális történetmesélés alapelemei
• Gyártási és forgalmazási alapismeretek
• Marketing stratégiák a filmiparban
• A filmfesztiválok világa, jelentősége

Írásbeli tesztből és gyakorlati feladatból áll, valamint az évközi munka értékeléséből.

Milyen képességekre lesz szükséged, hogy sikeres producer legyél?

Középfokú angol nyelvtudás és filmes tájékozottság. Érdeklődés és elkötelezettség a szakma iránt. Felvételi beszélgetés.

Havas Ágnes

a volt Magyar Nemzeti Filmalap vezérigazgatója, producer

Az úr elköszön
Vakondok