2021 ősz
2021 ősz
2022. 03.

Rendezőasszisztens – Scripter

Ennek a szaknak az elvégzése után két irányba is elindulhatsz a filmes szakmában.

Két nagyon hasonló, közös alapokon nyugvó szakmát tanítunk egy képzésen belül. Azonos alaptudást igényel, de másfajta ismertekre is szükség van, hiszen mindkettőnek más a funkciója.

A kurzuson megismered és elsajátítod a scripter szerteágazó felelősségköreit, a filmkészítési worklflow szakaszait és a scripter feladatait ezekben a folyamatokban.

Megismered a rendezőasszisztensi pozíció különböző szintjeit, feladatait, felelősségköreit, a rendezőasszisztens helyét a stábban.

Olyan szakmai alapot kapsz, amely lehetővé teszi, hogy magabiztosan lásd el a rád bízott feladatokat, a részlegek és a munkafolyamatok összehangolását, irányítását.

Scripter:

• hogyan olvas forgatókönyvet a scripter? – könyvmérés elmélet, gyakorlat

• kapcsolódások – kapcsolódási lista készítése: elmélet, gyakorlat

• csapózási rendszerek – a csapó egyéb adatai, a csapók fajtái

• a script napló operatőri információi

• a scripter feladatai a diszpóval kapcsolatban
nyersanyag számítás, napijelentés

• a nézésirányok és a plánozás elmélete és gyakorlata

Rendezőasszisztens:

• Asszisztensi- és gyártási feladatok összehangolása. Asszisztensi- és gyártási csapat együttműködése

• A storyboard- és a diszpós könyv funkciója. Gyártási terv, diszpóskönyv elkészítése.

• A forgatás lebonyolítása, gyakorlati példákkal, elemzésekkel

• Az előkészítés fázisainak, feladatainak áttekintése

• Nemzetközi- és hazai filmgyártás bemutatása: azonosságok és különbözőségek. A filmgyártási workflow átfogó és részletes bemutatása.

Milyen képességekre van szükséged, hogy sikeres dokumentumfilmes legyél?

Szerda: 18-21h

Vasárnap: 10-17h