2019. 10. 10.

Képzés kezdése

KÉPZÉS TARTALMA

Rendezőasszisztens

A kurzuson megismered a rendezőasszisztensi pozíció különböző szintjeit, feladatait, felelősségköreit, a rendezőasszisztens helyét a stábban. Olyan szakmai alapot kapsz amely biztosítja, hogy magabiztosan lásd el a rád bízott feladatokat, a részlegek és munkafolyamatok összehangolását, irányítását.

Ez az óraszám már lehetőséget ad az átfogó tudásra, de szükséged lesz arra, hogy a FILMALAP és a LUMIÉRE által szervezett filmes gyakornok programokban továbbfejleszd magad. Az első egy-két gyakornoki munka után már önálló rendezőasszisztensi feladatokat fogsz kapni hazai- és nemzetközi játékfilmekben, sorozatokban, reklámfilmekben.

Ennek természetesen az a legfontosabb feltétele, hogy te magad is mindent megteszel a szakmai ismeretek elsajátítása érdekében.

Ezt a szakot a Magyar Nemzeti Filmalap támogatásával indítjuk. Ennek köszönhetően 240 órában tanulhatod a szakmát rendkívül előnyösen: 80 %-os kedvezménnyel. A várható túljelentkezés miatt felvételi vizsgát tartunk, melynek időpontját hamarosan meghirdetjük.

A HAT HÓNAPOS KURZUS SORÁN TÖBBEK KÖZÖTT EZT TANULOD

• Asszisztensi- és gyártási feladatok összehangolása. Asszisztensi- és gyártási csapat együttműködése

• Asszisztens és rendező együttműködése.

• Nemzetközi- és hazai filmgyártás bemutatása: azonosságok és különbözőségek. A filmgyártási workflow átfogó és részletes bemutatása.

• Forgatókönyv olvasásának, feldolgozásának szempontjai, forgatókönyv mérése.

• A storyboard és a diszpós könyv funkciója. Gyártási terv, diszpóskönyv elkészítése.

• A rendezőasszisztens munkáját segítő szoftverek használata

• Az előkészítés fázisainak, feladatainak áttekintése

• A forgatás lebonyolítása, gyakorlati példákkal, elemzésekkel

• A rendezőasszisztens státusza a munkaerőpiacon

• Munkaszerződések, adózási formák, jogok és kötelezettségek a munkavállalás során, biztonsági előírások ismerete

Megengedett hiányzás: 10%

A vizsgára bocsájtás feltétele

A hiányzás mértékének betartása, órai aktivitás, határidők betartása

Írásbeli és gyakorlati feadatok, valamint az évközi feladatok elvégzésének értékelése

Értékelés

51-100%: megfelelt

90-100%: kiválóan megfelelt

Felvételi követelmények

Alapszintű angol nyelvtudás- és filmes tájékozottság. Érdeklődés és elkötelezettség a szakma iránt.

Iskolánkban aktív művészek, valamint jelentős nemzetközi tapasztalattal rendelkező, élvonalbeli szakemberek tanítanak. Ők azok, akik máris a legfontosabb szakmai kapcsolataid lesznek. Akik elindítanak a pályán. Akik megteremtik a feltételeit annak, hogy részese legyél a filmes társadalomnak. Akik többet jelentenek, mint bármilyen oklevél, vagy bizonyítvány, ugyanis ők fognak kezességet vállalni érted, ők fogják az első munka lehetőségeket ajánlani neked.

A Lumière Filmiskolát abból a megfontolásból alapítottuk, hogy szakszerű válaszokat adjunk a jelenleg tapasztalható, súlyos filmipari szakember hiányra. Együttműködő partnereink azok a gyártó cégek, akik a hazánkban készülő amerikai, európai és ázsiai játékfilmek, sorozatok, reklámok legjelentősebb beszállítói, így szerencsés helyzetben vagyunk, hiszen:

– naprakész adataink vannak arról, melyik szakmából hány ember hiányzik

– milyen produkciók indulnak és kiket keresnek

– napi kapcsolatban vagyunk a legfontosabb gyártó cégek vezetőivel

– egyre többen keresnek meg minket munka lehetőségekkel

TANÁROK

Ferenczy Gábor

Gajdos Gábor

György Csilla

Incze Ágnes

Kádár László

Kölcsey Levente

Makk Lili

Mosó Mihály

IMDB Önéletrajz

Szalai Károly

Szigeti Csilla

Tóth Judit

Tóth Zsolt

Kérjük, ha üzensz nekünk, add meg a telefonszámod is az üzenet mezőben, hogy hatékonyabban tudjuk Veled felvenni a kapcsolatot, és válaszd ki melyik képzés érdekel és jelentkezz, vagy csak tedd fel a kérdéseid.