2019. 10. 10.

Rendezőasszisztens

A kurzuson megismered a rendezőasszisztensi pozíció különböző szintjeit, feladatait, felelősségköreit, a rendezőasszisztens helyét a stábban. Olyan szakmai alapokat kapsz, amely lehetővé teszi, hogy magabiztosan lásd el a feladataidat.

Ez az óraszám már lehetőséget ad az átfogó tudásra, de szükséged lesz arra, hogy a FILMALAP és a LUMIÉRE által szervezett filmes gyakornok programokban továbbfejleszd magad. Az első egy-két gyakornoki munka után már önálló rendezőasszisztensi feladatokat fogsz kapni hazai- és nemzetközi játékfilmekben, sorozatokban, reklámfilmekben.

Ennek természetesen az a legfontosabb feltétele, hogy te magad is mindent megteszel a szakmai ismeretek elsajátítása érdekében.

Ezt a szakot a Magyar Nemzeti Filmalap támogatásával indítjuk. Ennek köszönhetően 240 órában tanulhatod a szakmát rendkívül előnyösen: 80 %-os kedvezménnyel. A várható túljelentkezés miatt felvételi vizsgát tartunk, melynek időpontját hamarosan meghirdetjük.

• Asszisztensi- és gyártási feladatok összehangolása. Asszisztensi- és gyártási csapat együttműködése

• Asszisztens és rendező együttműködése.

• Nemzetközi- és hazai filmgyártás bemutatása: azonosságok és különbözőségek. A filmgyártási workflow átfogó és részletes bemutatása.

• Forgatókönyv olvasásának, feldolgozásának szempontjai, forgatókönyv mérése.

• A storyboard és a diszpós könyv funkciója. Gyártási terv, diszpóskönyv elkészítése.

• A rendezőasszisztens munkáját segítő szoftverek használata

• Az előkészítés fázisainak, feladatainak áttekintése

• A forgatás lebonyolítása, gyakorlati példákkal, elemzésekkel

• A rendezőasszisztens státusza a munkaerőpiacon

• Munkaszerződések, adózási formák, jogok és kötelezettségek a munkavállalás során, biztonsági előírások ismerete

Tudnivalók

György Csilla, Kádár László

A megengedett hiányzás

A vizsgára bocsájtás feltétele
A hiányzás mértékének betartása, órai aktivitás, határidők betartása

Írásbeli tesztből és gyakorlati feladatból áll, valamint az évközi munka értékeléséből

Értékelés
51-89%: megfelelt
90-100%: kiválóan megfelelt

Felvételi követelmények
Középszintű angol nyelvtudás, érettségi és filmes tájékozottság. Érdeklődés és elkötelezettség a szakma iránt.

Iskolánkban aktív művészek, valamint jelentős nemzetközi tapasztalattal rendelkező, élvonalbeli szakemberek tanítanak. Ők azok, akik máris a legfontosabb szakmai kapcsolataid lesznek. Akik elindítanak a pályán. Akik megteremtik a feltételeit annak, hogy részese legyél a filmes társadalomnak. Akik többet jelentenek, mint bármilyen oklevél, vagy bizonyítvány, hiszen ők fognak kezességet vállalni érted, ők fogják az első munkalehetőségeket ajánlani.

A Lumiére Filmiskolát abból a megfontolásból alapítottuk, hogy szakszerű válaszokat adjunk a jelenleg tapasztalható, súlyos filmipari szakember hiányra. Együttműködő partnereink a hazánkban készülő amerikai, európai és ázsiai játékfilmek, sorozatok, és reklámfilmek legjelentősebb beszállítói, így szerencsés helyzetben vagyunk, hiszen napi kapcsolatban vagyunk a legfontosabb gyártó cégek vezetőivel, egyre többen keresnek meg minket munkalehetőségekkel.

Endrényi Krisztina

Ferenczy Gábor