2020.10.13
2020.10.13
2021.02.14.

Scripter / Naplóvezető

Ezt a képzést a  NEMZETI FILMINTÉZET támogatásával indítjuk. Ennek köszönhetően 188 órában tanulhatod a szakmát rendkívül előnyös áron, 80%-os kedvezménnyel.

A várható túljelentkezés miatt felvételi vizsgát tartunk, melynek időpontját hamarosan meghirdetjük.

A kurzuson megismered és elsajátítod a naplóvezető/scripter szerteágazó felelősségköreit, a filmkészítési worklflow szakaszait és a scripter feladatait ezekben a folyamatokban.

Olyan szakmai alapot kapsz amely biztosítja, hogy magabiztosan lásd el a rád bízott feladatokat. Ez az óraszám már lehetőséget ad az átfogó tudásra, de szükséged lesz arra, hogy a Nemzeti Filmintézet által szervezett filmes gyakornok programokban továbbfejleszd magad.

A gyakornoki idő lejárta után, a szakmai ajánlásunkkal már önálló naplóvezetői/scripteri feladatokat fogsz kapni hazai- és nemzetközi játékfilmekben, sorozatokban, reklámfilmekben.

Ennek természetesen az a legfontosabb feltétele, hogy te magad is mindent megtegyél a szakmai ismeretek elsajátítása érdekében.

• Fogalom meghatározások, plánok, kameramozgások, plánozás

• Hogyan olvas forgatókönyvet a scripter? – könyvmérés elmélet, gyakorlat

• Kapcsolódások – kapcsolódási lista készítése: elmélet, gyakorlat

• Csapózási rendszerek – a csapó egyéb adatai, a csapók fajtái

• A scriptlap információi, print log

• A script napló operatőri információi

• A scripter feladatai a diszpóval kapcsolatban

• Nyersanyag számítás, napijelentés

• A nézésirányok és a plánozás elmélete és gyakorlata

• Forgatókönyv verziók / módosítások

Megengedett hiányzás

A megengedett hiányzás a teljes óraszám 10%-a.

Vizsgára bocsájtás feltétele

A megengedett hiányzás betartása.

Írásbeli és gyakorlati részből áll, valamint az időközi feladatok értékeléséből.

Milyen képességekre van szükséged, hogy sikeres dokumentumfilmes legyél?

Kedd: 18-21h

Vasárnap: 10-17h