2019. 10. 10.

Scripter

A kurzuson megismered és elsajátítod a scripter/naplóvezető szerteágazó felelősségköreit, a filmkészítési worklflow szakaszait és a scripter feladatait ezekben a folyamatokban. Olyan szakmai alapokat kapsz, amely lehetővé teszi, hogy magabiztosan lásd el a feladataidat. Ez az óraszám már lehetőséget ad az átfogó tudásra, de szükséged lesz arra, hogy a FILMALAP és a LUMIÉRE által szervezett filmes gyakornok programokban továbbfejleszd magad. A gyakornoki idő lejárta után már önálló naplővezetői/scripteri feladatokat fogsz kapni hazai- és nemzetközi játékfilmekben, sorozatokban, reklámfilmekben.

Ennek természetesen az a legfontosabb feltétele, hogy te magad is mindent megtegyél a szakmai ismeretek elsajátítása érdekében.

Ezt a szakot a Magyar Nemzeti Filmalap támogatásával indítjuk. Ennek köszönhetően 210 órában tanulhatod a szakmát rendkívül előnyösen: 80 %-os kedvezménnyel. A várható túljelentkezés miatt felvételi vizsgát tartunk, melynek időpontját hamarosan meghirdetjük.

• fogalom meghatározások, plánok, kameramozgások, elemzés

• hogyan olvas forgatókönyvet a scripter? – könyvmérés elmélet, gyakorlat

• kapcsolódások – kapcsolódási lista készítése: elmélet, gyakorlat

• csapózási rendszerek – a csapó egyéb adatai, a csapók fajtái

• a scriptlap információi, print log

• a script napló operatőri információi

• a scripter feladatai a diszpóval kapcsolatban

• nyersanyag számítás, napijelentés

• a nézésirányok és a plánozás elmélete és gyakorlata

• forgatókönyv verziók / módosítások

Tudnivalók

Antall Gabriella, Makk Lili

A megengedett hiányzás

A vizsgára bocsájtás feltétele
A hiányzás mértékének betartása, órai aktivitás, határidők betartása

Írásbeli tesztből és gyakorlati feladatból áll, valamint az évközi munka értékeléséből

Értékelés
51-89%: megfelelt
90-100%: kiválóan megfelelt

Felvételi követelmények
Középszintű angol nyelvtudás, érettségi és filmes tájékozottság. Érdeklődés és elkötelezettség a szakma iránt.

Iskolánkban aktív művészek, valamint jelentős nemzetközi tapasztalattal rendelkező, élvonalbeli szakemberek tanítanak. Ők azok, akik máris a legfontosabb szakmai kapcsolataid lesznek. Akik elindítanak a pályán. Akik megteremtik a feltételeit annak, hogy részese legyél a filmes társadalomnak. Akik többet jelentenek, mint bármilyen oklevél, vagy bizonyítvány, hiszen ők fognak kezességet vállalni érted, ők fogják az első munkalehetőségeket ajánlani.

A Lumiére Filmiskolát abból a megfontolásból alapítottuk, hogy szakszerű válaszokat adjunk a jelenleg tapasztalható, súlyos filmipari szakember hiányra. Együttműködő partnereink a hazánkban készülő amerikai, európai és ázsiai játékfilmek, sorozatok, és reklámfilmek legjelentősebb beszállítói, így szerencsés helyzetben vagyunk, hiszen napi kapcsolatban vagyunk a legfontosabb gyártó cégek vezetőivel, egyre többen keresnek meg minket munkalehetőségekkel.

Endrényi Krisztina

Ferenczy Gábor

Incze Ágnes

Kádár László

Linczényi Kata

Makk Lili

IMDB Önéletrajz

Szalai Károly

Szigeti Kriszta

Tóth Judit

Tóth Zsolt

Winkler Gabriella

Kérjük, ha üzensz nekünk, add meg a telefonszámod is az üzenet mezőben, hogy hatékonyabban tudjuk veled felvenni a kapcsolatot, majd válaszd ki, melyik képzés érdekel és jelentkezz, vagy csak tedd fel a kérdéseid.