2020.10.31.
2020.10.31.
2021.02.

Segédoperatőr

A segédoperatőr az operatőr munkáját segíti, feladatköre rendkívül változatos és összetett, kiemelkedően fontos szerepet játszik egy forgatáson.

A filmkészítés technológiáján túl tisztában kell lennie azzal, hogy egy adott jelenet felvételéhez milyen eszközök és anyagok szükségesek. Gondoskodnia kell az eszközök szállításáról, szükség szerint szervizeltetésükről. A forgatási helyszínen üzembe kell helyeznie a kamerákat és kiegészítőit, fényt és távolságot mérni, és élességet állítani a kamerákon felvétel közben.

Ezen a kurzuson elsajátíthatod az alapvető segédoperatőri ismereteket. A képzés két részből áll:

1. Megismered a segédoperatőri pozíciók különböző szintjeit, feladatait, felelősségköreit, a segédoperatőr helyét a stábban, a főbb kamera-, kamera kiegészítő és optika gyártókat. ARRI, Red, Zeiss, Angenioux, Cook stb.

2. Együttműködő partnerünk, a Vision Team kameraraktárában és helyszínein bemutatjuk a főbb kamerákat: ARRI Alexa SXT, Plus, Studio, DTE ARRI Alexa Mini, ARRI Amira.

Olyan szakmai alapot kapsz amely biztosítja, hogy magabiztosan lásd el a rád bízott feladatokat, a részlegek és munkafolyamatok összehangolását, irányítását. Ez az óraszám már lehetőséget ad egy átfogó tudásra, de szükséged lesz arra, hogy a NEMZETI FILMINTÉZET  által szervezett filmes gyakornok programokban továbbfejleszd magad. Az első egy-két gyakornoki munka után már önálló feladatokat is fogsz kapni hazai- és nemzetközi játékfilmekben, sorozatokban, reklámfilmekben.

Ennek természetesen az a legfontosabb feltétele, hogy te magad is mindent megteszel a szakmai ismeretek elsajátítása érdekében.

• Digitális kamera rögzítési elve, ehhez kapcsolódó fogalmak
• Mértékegységek
• ARRI Alexa SXT, Plus, Studio, DTE ARRI Alexa Mini, ARRI Amira, Red Wapon Red Dragon
• Film kamera: ARRI 435 • Statív set, Oconnor, small, normal tripods, hi-hat
• Matebox, MB18,LMB25,LMB6,MB14
• Onboard monitorok, TV-Logic, SmallHD
• Wcu-4, sxu-1, Lcube, UMC
• Cinetape, UDM
• ARRI Alexa Mini szerelési gyakorlat – stúdió
• Handheald – Steadycam

Írásbeli tesztből és gyakorlati feladatból áll, valamint az évközi munka értékeléséből.

Milyen képességekre lehet még szükséged, hogy sikeres segédoperatőr legyél?

Hétfő: 18-21h

Szombat: 10-17h

Nánásy Levente

200 első randi – focus puller