2020.10.28.
2020.10.28.
2021.04.

Sorozatíró – Dramaturg

A 21. század egyik legdinamikusabban fejlődő művészeti ága a minőségi sorozatok világa.

Ennek megfelelően a sorozatíró szakma presztízse világszerte jelentős változáson ment keresztül. Nem csak a forgatókönyvírók, dramaturgok, de a fejlesztési folyamat különféle szakértői és oktatói is meghatározó szereplői ma már a film- és televíziós iparnak. Képzésünk alapgondolata tehát, hogy elsősorban úgy tekintünk erre a területre, mint tanulható szakmára, amihez persze szükségesek bizonyos képességek.

Ezt a szakot elsősorban azoknak javasoljuk, akik a forgatókönyvírást, mint mesterséget szeretnék megtanulni, majd pedig készség szinten, professzionális célokra használni.

Várjuk a jelentkezésedet, ha tehetséget és ambíciót érezel magadban, hogy az írást, mint alkalmazott művészeti tevékenységet sajátítsd el. A nálunk megszerzett szakmai ismeretek segítségével meg fogod érteni az írói döntések logikáját, s az ezzel kapcsolatos elemző képesség az, ami megnyitja az utat a filmes karriered előtt.

Ezen a képzésen arra vállalkozunk, hogy elmondjuk, megmutatjuk és együtt gyakoroljuk, hogyan tanulható ez a mesterség, majd később, a szakmai fejlődés során hogyan válik a mesterség művészetté

• Vizuális történetmesélés

• A televízós sorozatok szerkezeti elemei

• Karakter fejlesztés

• A történetvezetés

• A drámai konfliktus

• Írásgyakorlat

• Párbeszéd írás

• Hatáselemzés

• Irodalomtörténet, drámatörténet

• Dramaturgia

• A pitchelés jelentősége, technikája

• A rövidfilm,- a játékfilm,- és a sorozat dramaturgiai sajátosságai, különbözőségei

-Sorozat írás önállóan és csapatban

• Filmszakmai ismeretek

Írásbeli tesztből és gyakorlati feladatból áll, valamint az évközi munka értékeléséből.

Milyen képességekre van szükséged, hogy elsajátítsd a forgatókönyvírás mesterségét?

Alapszintű filmes tájékozottság, íráskészség, nyitottság, jó kommunikációs készség, érettségi.

Kedd: 18-21h

Szerda: 18-21h

Csütörtök: 18-21h

Tanárok

Benkő Orsolya

dramaturg, forgatókönyv fejlesztő, az NFI munkatársa

Benkő Orsolya 2010 óta dolgozik dramaturgként. Szakmai tapasztalatot először nemzetközi workshopokon szerzett: a Torino Filmlab szervezésében indított egyéves Script and Pitch képzésen, valamint a European Short Pitch-en több ízben story editorként vett részt. A Magyar Nemzeti Filmalapnál 2011-től 2018-ig forgatókönyvfejlesztőként dolgozott.

Bodzsár Márk

forgatókönyvíró, rendező, forgatókönyv fejlesztő

Társasjáték – forgatókönyvíró
Isteni műszak – forgatókönyvíró, rendező