2020.11.07.
2020.11.07.
2021.03.

Standfotós

A játékfilmgyártás történetével egyidős a standfotós -, vagy ahogy angolszász területen nevezik, a still photographer szakma.

Hollywood-tól Budapestig több mint száz éve a standfotósok készítik a sztárokról, rendezőkről, a forgatásról a film világát és hangulatait bemutató képeket, melyeket címlapokon, plakátokon és albumokban látunk azóta is.

Lényegesen többről van szó, mint a werkfotók, vagy más néven, a making of -képek elkészítéséről. A standfotósnak egy személyben kell tudnia portré, riport, illetve reklám-marketing képet készíteni. Egy jó standfotóssal szemben a sokoldalúság a legfontosabb elvárás

21. századi filmipar kihívásainak megfelelően a magyar- és nemzetközi filmek számára is alapvetően fontos, hogy a filmről szóló hírekben, illetve a film utóéletében: fesztiválokon, filmvásárokon, interneten felhasználhassák a forgatás során készült felvételeket. Filmes fotósnak lenni tehát az egyik legizgalmasabb, legösszetettebb és legfontosabb pozíció a filmiparban.

Hangsúlyozzuk, hogy ez a képzés elsősorban a mesterség elsajátítására koncentrál, mégpedig azzal a határozott céllal, hogy az itt végzett diákok minél előbb bekerüljenek a nemzetközi filmek világába.

Olyan szakmai alapot kapsz amely biztosítja, hogy magabiztosan lásd el a rád bízott feladatokat, a részlegek és munkafolyamatok összehangolását, irányítását. Ez az óraszám már lehetőséget ad egy átfogó tudásra, de szükséged lesz arra, hogy a NEMZETI FILMINTÉZET  által szervezett filmes gyakornok programokban továbbfejleszd magad. Az első egy-két gyakornoki munka után már önálló feladatokat is fogsz kapni hazai- és nemzetközi játékfilmekben, sorozatokban, reklámfilmekben.

Ennek természetesen az a legfontosabb feltétele, hogy te magad is mindent megteszel a szakmai ismeretek elsajátítása érdekében.

• Portré fotózás
• Fotóriporteri munka
• Világítás
• Technikai alapismeretek
• Az analóg (filmes) fényképezés technikai áttekintése
• Filmszakmai alapismeretek

Írásbeli tesztből és gyakorlati feladatból áll, valamint az évközi munka értékeléséből.

Milyen képességekre lehet még szükséged, hogy sikeres standfotós legyél?

Alapfokú angol nyelvtudás és filmes-fotós tájékozottság. Érdeklődés és elkötelezettség a szakma iránt. Fényképészeti alaptudás.

.

Hétfő: 18-21h

Vasárnap: 10-17h

Szilágyi Lenke