2019. 09. 16.

Képzés kezdése

KÉPZÉS TARTALMA

Vágóasszisztens

Ezen a kurzuson el fogod sajátítani mindazt, amire egy keresett vágóasszisztensnek szüksége van.

Nélkülönözhetetlen technikai alapokat szerzel, és ami a legfontosabb, tudni fogod, milyen irányban kell továbbfejlesztened magad, hogy keresett vágóasszisztensként a legnagyobb filmekben is dolgozhass.

A NÉGY HÓNAPOS KURZUS SORÁN TÖBBEK KÖZÖTT EZT TANULOD

• az Avid Media Composert haladó szinten használod majd, tudni fogod, hogyan kell átlátható projekt-struktúrát kialakítani, exportálni és listázni, tudni fogod mit jelent a digitális jel, az algebrai- és geometriai tömörítés.

• rögzítési formátumok, tömörítési algoritmusok, file kiterjesztések

• adatmentés, DIT-DMT, biztonságos tárolás

• konvertálás, dailies, Davinci Resolve alapok

• szinkronizálás, csapózás, multikamerás groupolás

• scriptsync, project felépítés, rendszerezés

• file alapú content típusok, jellemzőik előfordulásuk, felhasználásuk a forgatási formátumtól a DCP-ig.

• project workfow, pipeline, a metadata öröklés fontossága.

• project finiselés a gyakorlatban. EDL, AAF, Cut list létrehozás

Írásbeli tesztből és gyakorlati feladatból áll, valamint az évközi munka értékeléséből

Értékelés

Kétféle oklevelet adunk ki. Az egyik tanúsítja, hogy a hallgató a kurzust elvégezte. A Kiválóan elvégezte megjelölésű oklevelet pedig csak a jeles eredményt elért hallgatóknak adjuk. Ennek a munkalehetőségek szempontjából van nagy jelentősége.

Milyen képességekre lehet még szükséged, hogy sikeres vágóasszisztens legyél?

Alapszintű angol nyelvtudás, és filmes tájékozottság, érdeklődés és elkötelezettség a szakma iránt.

Iskolánkban aktív művészek, valamint jelentős nemzetközi tapasztalattal rendelkező, élvonalbeli szakemberek tanítanak. Ők azok, akik máris a legfontosabb szakmai kapcsolataid lesznek. Akik elindítanak a pályán. Akik megteremtik a feltételeit annak, hogy részese legyél a filmes társadalomnak. Akik többet jelentenek, mint bármilyen oklevél, vagy bizonyítvány, hiszen ők fognak kezességet vállalni érted, ők fogják az első munkalehetőségeket ajánlani.

A Lumiére Filmiskolát abból a megfontolásból alapítottuk, hogy szakszerű válaszokat adjunk a jelenleg tapasztalható, súlyos filmipari szakember hiányra. Együttműködő partnereink azok a gyártó cégek, akik a hazánkban készülő amerikai, európai és ázsiai játékfilmek, sorozatok, reklámok legjelentősebb beszállítói, így szerencsés helyzetben vagyunk, hiszen:

– naprakész adataink vannak arról, melyik szakmából hány ember hiányzik

– milyen produkciók indulnak és kiket keresnek

– napi kapcsolatban vagyunk a legfontosabb gyártó cégek vezetőivel

– egyre többen keresnek meg minket munkalehetőségekkel

TANÁROK

Czakó Judit

Duszka Péter Gábor

Ferenczy Gábor

Hargittai László

IMDB Önéletrajz

Incze Ágnes

Kovács Zoltán

Portré IMDB Önéletrajz

Makk Lili

IMDB Önéletrajz

Szalai Károly

Tóth Zsolt

Kérjük, ha üzensz nekünk, add meg a telefonszámod is az üzenet mezőben, hogy hatékonyabban tudjuk Veled felvenni a kapcsolatot, és válaszd ki melyik képzés érdekel és jelentkezz, vagy csak tedd fel a kérdéseid.