Vágóasszisztens

Vágóasszisztens

A Vágóasszisztens a filmek utómunka fázisának kiemelkedően fontos szereplője.

A forgatáson felvett anyagokat másolnia, rendszereznie, ellenőriznie kell, miközben folyamatosan egyeztet a scripterrel. Ezen felül gyakran egy első vágatot (rough cut) is össze kell állítania.

A képzésen a nemzetközileg általánosan elfogadott és alkalmazott vágórendszerek ismerete mellett a forgatókönyv értelmezését, a képalkotás folyamatát, valamint a vágás elméletét és gyakorlatát is el fogod sajátítani, azaz mindazt, amire egy keresett vágóasszisztensnek szüksége van.

Nélkülözhetetlen technikai alapokat szerzel, és ami a legfontosabb: tudni fogod, milyen irányban kell továbbfejleszteni magad, hogy keresett, profi vágóasszisztensként a legnagyobb filmekben is dolgozhass.

Ezen a kurzuson el fogod sajátítani mindazt, amire egy sikeres vágóasszisztensnek szüksége van.

Az AVID Media Composert haladó szinten használod majd, tudni fogod, hogyan kell átlátható projekt-struktúrát kialakítani, exportálni és listázni. A képzés arra készít fel, hogy vágóasszisztensként a szakmában a legjobbak mellé szegődj és elsajátíts fortélyokat, gondolkodásmódokat, munkamódszereket, stílusokat, hogy végül elindulhass a saját vágói pályádon.

• Digitális vágás alapjai, digitalizálás, digitális jel

• A kép digitális leképezése, digitális jelfeldolgozás, algebrai és geometriai tömörítés

• File alapú content típusok, jellemzőik előfordulásuk, felhasználásuk a forgatási formátumtól a DCP-ig

• Archiválás, LTO szabványok

• Dailies technológia és eszközök, illetve felhasználásuk

• Online dailies (PIX, DAX, Aspera), project workfow, pipeline

• A metadata öröklés fontossága

• Project finiselés a gyakorlatban

• EDL, AAF, Cut list létrehozás

Írásbeli tesztből és gyakorlati feladatból áll, valamint az évközi munka értékeléséből.

Milyen képességekre van szükséged, hogy sikeres vágóasszisztens legyél?

Az összes szakon lehetővé tesszük a vezető tanárokkal való egyeztetés után, az áthallgatás lehetőségét, amely egy átfogóbb tudásra ad lehetőséget, és annak a nagyobb megértésére, hogy a filmkészítés közös alkotómunka. Az idén először a ezen a szakon is bevezetjük a közös filmterv fejlesztést. A hallgatók részei lesznek egy vizsgafilm készítési folyamatának.

iSMERD MEG LEENDŐ TANÁRAIDAT!

Duszka Péter Gábor

Hargittai László