2019. 09. 16.

Vágóasszisztens

Ezen a kurzuson el fogod sajátítani mindazt, amire egy keresett vágóasszisztensnek szüksége van.

Nélkülönözhetetlen technikai alapokat szerzel, és ami a legfontosabb, tudni fogod, milyen irányban kell továbbfejlesztened magad, hogy keresett profi  vágóasszisztensként a legnagyobb filmekben is dolgozhass.

• az Avid Media Composert haladó szinten használod majd, tudni fogod, hogyan kell átlátható projekt-struktúrát kialakítani, exportálni és listázni, tudni fogod mit jelent a digitális jel, az algebrai- és geometriai tömörítés.

• rögzítési formátumok, tömörítési algoritmusok, file kiterjesztések

• adatmentés, DIT-DMT, biztonságos tárolás

• konvertálás, dailies, Davinci Resolve alapok

• szinkronizálás, csapózás, multikamerás groupolás

• scriptsync, project felépítés, rendszerezés

• file alapú content típusok, jellemzőik előfordulásuk, felhasználásuk a forgatási formátumtól a DCP-ig.

• project workfow, pipeline, a metadata öröklés fontossága.

• project finiselés a gyakorlatban. EDL, AAF, Cut list létrehozás

Tudnivalók

Szalai Károly, Hargittai László

Írásbeli tesztből és gyakorlati feladatból áll, valamint az évközi munka értékeléséből

Értékelés
Kétféle oklevelet adunk ki. Az egyik tanúsítja, hogy a hallgató a kurzust elvégezte. A Kiválóan elvégezte megjelölésű oklevelet pedig csak a jeles eredményt elért hallgatóknak adjuk. Ennek a munkalehetőségek szempontjából van nagy jelentősége.

Milyen képességekre lehet még szükséged, hogy sikeres vágóasszisztens legyél?
Alapszintű angol nyelvtudás, és filmes tájékozottság, érdeklődés és elkötelezettség a szakma iránt.

Iskolánkban aktív művészek, valamint jelentős nemzetközi tapasztalattal rendelkező, élvonalbeli szakemberek tanítanak. Ők azok, akik máris a legfontosabb szakmai kapcsolataid lesznek. Akik elindítanak a pályán. Akik megteremtik a feltételeit annak, hogy részese legyél a filmes társadalomnak. Akik többet jelentenek, mint bármilyen oklevél, vagy bizonyítvány, hiszen ők fognak kezességet vállalni érted, ők fogják az első munkalehetőségeket ajánlani.

A Lumiére Filmiskolát abból a megfontolásból alapítottuk, hogy szakszerű válaszokat adjunk a jelenleg tapasztalható, súlyos filmipari szakember hiányra. Együttműködő partnereink a hazánkban készülő amerikai, európai és ázsiai játékfilmek, sorozatok, és reklámfilmek legjelentősebb beszállítói, így szerencsés helyzetben vagyunk, hiszen napi kapcsolatban vagyunk a legfontosabb gyártó cégek vezetőivel, egyre többen keresnek meg minket munkalehetőségekkel.

Duszka Péter Gábor

Ferenczy Gábor