2020.10.17.
2020.10.17.
2021.02.

Vágóasszisztens

Egy produkcióban az utómunka fázis kiemelkedően fontos szereplője a vágóasszisztens.

A forgatáson felvett anyagokat másolnia, rendszereznie, ellenőriznie kell, miközben folyamatosan egyeztet a scripterrel. Ezen felül gyakran egy első vágatot (rough cut) is össze kell állítania.

A képzésen a nemzetközileg általánosan elfogadott és alkalmazott vágórendszerek ismerete mellett a forgatókönyv értelmezését, a képalkotás folyamatát, és a vágás elméletét és gyakorlatát is el fogod sajátítani, azaz mindazt, amire egy keresett vágóasszisztensnek szüksége van.

Nélkülözhetetlen technikai alapokat szerzel, és ami a legfontosabb, tudni fogod, milyen irányban kell továbbfejlesztened magad, hogy keresett, profi vágóasszisztensként a legnagyobb filmekben is dolgozhass.

• Az Avid Media Composert haladó szinten használod majd, tudni fogod, hogyan kell átlátható projekt-struktúrát kialakítani, exportálni és listázni, tudni fogod mit jelent a digitális jel, az algebrai- és geometriai tömörítés.
• Rögzítési formátumok, tömörítési algoritmusok, file kiterjesztések
• Adatmentés, DIT-DMT, biztonságos tárolás
• Konvertálás, dailies, Davinci Resolve alapok
• Szinkronizálás, csapózás, multikamerás groupolás
• Scriptsync, project felépítés, rendszerezés
• File alapú content típusok, jellemzőik előfordulásuk, felhasználásuk a forgatási formátumtól a DCP-ig.
• Project workfow, pipeline, a metadata öröklés fontossága.
• Project finiselés a gyakorlatban. EDL, AAF, Cut list létrehozás

Írásbeli tesztből és gyakorlati feladatból áll, valamint az évközi munka értékeléséből.

Milyen képességekre van szükséged, hogy sikeres vágóasszisztens legyél?

Hétfő: 18-21h

Szombat: 10-17h