2020.10.12
2020.10.12
2021.04.25.

Világosító

Ezt a képzést a  NEMZETI FILMINTÉZET támogatásával indítjuk. Ennek köszönhetően 260 órában tanulhatod a szakmát rendkívül előnyös áron, 80%-os kedvezménnyel.

A várható túljelentkezés miatt felvételi vizsgát tartunk, melynek időpontját hamarosan meghirdetjük.

A kurzuson megismered és elsajátítod a világosító szakma szerteágazó felelősségköreit, a filmkészítési worklflow szakaszait, és a világosító feladatait a folyamatokban.

Olyan szakmai alapot kapsz amely biztosítja, hogy magabiztosan lásd el a rád bízott feladatokat. Ez az óraszám már lehetőséget ad az átfogó tudásra, de szükséged lesz arra, hogy a Nemzeti Filmintézet által szervezett filmes gyakornok programokban továbbfejleszd magad.

A gyakornoki idő lejárta után, a szakmai ajánlásunkkal már önálló feladatokat is fogsz kapni hazai- és nemzetközi játékfilmekben, sorozatokban, reklámfilmekben.

Ennek természetesen az a legfontosabb feltétele, hogy te magad is mindent megtegyél a szakmai ismeretek elsajátítása érdekében.

• Érintésvédelem és általános munkavédelem

• Világítási stílusok hatáselemzése- és megvalósítási koncepciója

• Technológiai alapismeretek a legegyszerűbb, majd az összetettebb világítási konstrukciók kivitelezésében

• Eszközismeret

• A világosítói csapat felépítése. A különböző funkciók egymás közötti munkakapcsolata, kommunikációja

• A világosítói csapat együttműködése a kameracsapattal, az építészettel, és a gripes csapattal

• Világítási kiegészítők és segédanyagok használata a napi gyakorlatban, különféle forgatási helyzeteket modellezve

Megengedett hiányzás

A megengedett hiányzás a teljes óraszám 10%-a.

Vizsgára bocsájtás feltétele

A megengedett hiányzás betartása.

Írásbeli és gyakorlati részből áll, valamint az időközi feladatok értékeléséből.

Milyen képességekre van szükséged, hogy sikeres dokumentumfilmes legyél?

Kedd: 18-21h

Szombat: 10-17h

Szirmai Árpád

fővilágosító, producer, a Vision Team ügyvezetője