Koordinált képzés – Nyílt nap

KOORDINÁLT KÉPZÉS - NYÍLT NAP

 

KOORDINÁLT FILMSZÍNÉSZ KÉPZÉS –  NYÍLT NAP

2023. szeptember 25. hétfő 17:00

Helyszín: Lumiere Filmiskola, 1068 Budapest Benczúr u. 41. I. emelet, kapucsengő: 16-os (International Film School)

NYÍLT NAP a Lumiere Filmiskolában! Koordinált filmes képzés keretén belül induló szakok és módszertan bemutatása. Gyere és ismerd meg vezető tanárainkat, tudj meg mindent a koordinált képzés módszertanáról, és tedd fel a kérdéseidet!

A Magyarországon egyedi koordinált filmes képzésünk egyik legfontosabb újítása, hogy a diákok a kezdetektől együtt, egy integrált rendszerben tanulnak és alkotnak,  így természetes módon tudnak kialakulni alkotó csapatok. Ezért arra bátorítunk, hogy a saját szakodon túl a többi képzés vezető tanáraival is ismerkedj meg, hiszen a képzés során, az ingyenes áthallgatásnak köszönhetően akár mind a hét szakmába betekintést nyerhetsz! 

Annak érdekében, hogy minden leendő Lumiere diák számára maximális élményt tudjunk nyújtani, arra kérünk, regisztrálj az eseményre az oldal alján található adatlap segítségével, hogy biztosíthasd a helyed! Figyelem: legkésőbb szeptember 14-én éjfélig tudsz regisztrálni!

MIRŐL LESZ SZÓ?

• Miért számít újdonságnak a filmes- és filmszínész képzés összehangolása?

• Mik az előnyei a koordinált képzésnek? 

• Milyen extra lehetőségekkel jár az idén ősszel induló hét szak együttműködése?

• Miért fontos, hogy Magyarországon elsőként, úttörő módon közösen képezzük a filmes és a színész hallgatókat?

• Mit jelent az „ ingyenes áthallgatás” intézménye?

• Miért nevezzük gyakorlat-orientált oktatásnak a Koordinált Képzést?

Szakbemutató időbeosztás
KönyvtárTerem

10:00 – 11:00: VÁGÓASSZISZTENS szak bemutatója

11:00 – 12:00: VÁGÓ szak bemutatója

12:00 – 13:00: PRODUKCIÓS ASSZISZTENS szak bemutatója

Szünet

14:00 – 15:00: DOKUMENTUMFILM-RENDEZŐ szak bemutatója

15:00 – 16:00: OPERATŐR szak bemutatója

16:00 – 17:00: HANGMESTER szak bemutatója

Szakbemutató időbeosztás Vetítőterem

10:00 – 11:00: SCRIPTER szak bemutatója

11:00 – 12:00: FORGATÓKÖNYVÍRÓ szak bemutatója

12:00 – 13:00: RENDEZŐ szak bemutatója

Szünet

14:00 – 15:00: STANDFOTÓS szak bemutatója

15:00 – 16:00: FILMSZAKMAI ANGOL szak bemutatója

16:00 – 17:00: KAMERA ASSZISZTENS szak bemutatója

Ezekről és minden más, fontos szakmai, szervezési kérdésről a szakok vezető tanárai tartanak tájékoztatást, majd velük lehet beszélgetni és további kérdéseket feltenni. 

REGISZTRÁCIÓ

Kérünk Téged, kedves leendő hallgatónk, hogy ha regisztrálsz, valóban gyere is el, hiszen a korlátozott létszám miatt előfordulhat, hogy megtelnek a helyek! 
  Koordinált FiLMSZÍNÉSZ képzés - nyílt nap

  NYÍLT NAP a Lumiere Filmiskolában!

  Idén harmadik alkalommal hirdetjük meg a Koordinált filmes-és filmszínész szakunkat, mely – nevének megfelelően – hat alkotói szak összehangolt képzésére, épül: közös órák, közös gyakorlatok, közös vizsgafilmek és a szabad áthallgatás: ezek a legfőbb jellemzői ennek a Magyarországon egyedülálló oktatási formának.

  A 2023-as tanévben egy olyan újítást vezetünk be, ami épp a Filmszínész szakot érinti, ugyanis most először indítunk egymásra épülő, két féléves osztályt. A most októberben induló filmszínész szakra tehát elsősorban azok jelentkezését várjuk, akik kellő elhivatottságot éreznek magukban, hogy a 2 x 220 órás képzésen részt vegyenek.

  Az első, alapozó félév 2023 októberében indul, az órák júniusig tartanak.
  A második, már haladó félév jövőre, 2024 októberében kezdődik és szintén 220 órát tartalmaz.

  Osztályvezető tanár: Kerekes Éva, Jászai-díjas, Érdemes művész, az Örkény Színház tagja.

  Nyílt napot tartunk szeptember 25-én, hétfőn 17 órakor, ahol a képzéssel kapcsolatos valamennyi részletet ismertetünk.

  A felvételi meghallgatásokat 2023 szeptember 28-án csütörtökön és 29-én, pénteken tartjuk.

  Az alapozó félév tematikája

  -filmszínész mesterség
  -filmszínész gyakorlatok
  -beszédtechnika
  -filmkészítési alapismeretek
  -filmtörténeti alapismeretek

  Mindezek mellett a Koordinált képzés többi osztályával, de különösen a rendező hallgatókkal való filmforgatások határozzák meg az első 220 óra tematikáját. Ez azt jelenti, hogy az évközi és év végi feladatokban, etűdökben, vizsgafilmekben fognak szerepelni a színész osztály dákjai.

  A jelentkezők mindezekről folyamatosan kapnak felvilágosítást, ha kérdéseiket megírják nekünk, illetve a NYÍLT NAPON is ezeket a kérdéseket fogjuk megbeszélni.